Pierwsze starty w sezonie 2018 Jedlicze TEAM

te3_0.jpgW niedzielę 8 kwietnia 2018 r. w Tarnogórze odbyły się organizowane przez Podkarpacki Okręgowy Związek Kolarski zawody rangi Mistrzostw Polski w ramach Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród licencjonowanych zawodników zespołów z całej Polski, na starcie w kategorii żak wystartowali trenowani przez Krzysztofa Gajdę reprezentanci sekcji Jedlicze Team, działającej przy naszym ośrodku: Mateusz Fałat i Jakub Półchłopek.

Pagórkowata, piaszczysta trasa o długości ponad 8 kilometrów dla tej grupy wiekowej zawodników była wymagająca zarówno pod względem technicznym jak i kondycyjnym. Intensywnie przepracowany okres zimowy przyniósł efekty. Wśród 23 ścigających się pierwsze miejsce zdobył Jakub Półchłopek. Jego kolega Mateusz po ambitnej walce uplasował się na 4 miejscu.

W tym samym dniu w miejscowości Brzyska (koło Jasła) na organizowanych co roku, już od wielu lat zawodach „Pucharu Smoka” druga grupa reprezentantów Gminy Jedlicze w kolarstwie górskim zajęła czołowe lokaty. Weronika Fałat (9 lat) – z niewielką stratą do o wiele starszej zwyciężczyni zajęła II miejsce, Wiktor Jeż – w grupie wiekowej do 12 lat -I miejsce. Julia Jeż w kategorii wiekowej 13-14 lat – I miejsce Również bardzo dobre wyniki zanotowali pozostali młodzi zawodnicy sekcji.

Dominik Omachel - IV miejsce
Wiktor Trybus - V miejsce
Maciej Dziadosz – V miejsce
Filip Trybus – VI miejsce
Sara Bodkowska – IV miejsce
Zofia Skóra - IX miejsce

Wśród starszych naszych kadrowiczów, po walce do ostatnich metrów doskonałe II miejsce zajmuje Sławomir Skóra. Natomiast 6 miejsce Krzysztof Jeż. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących „teamowców” oraz woli walki i wytrwałości w kolejnych startach sezonu.