Piłka siatkowa

Sekcja piłki siatkowej dziewcząt i chłopców
 

W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży ze szkół podstawowych Gminy Jedlicze w 2013 r. utworzono sekcję piłki siatkowej działającą przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Sekcja prowadzona jest w dwóch grupach: ok. 20 dziewcząt z kl. IV-VI oraz ok. 20 chłopców z kl. IV-VI.
Grupę dziewcząt prowadzi nauczyciel WF-instruktor piłki siatkowej Pani Beata Wosiewicz. Natomiast z grupą chłopców pracuje Pan Andrzej Such- nauczyciel WF-instruktor piłki siatkowej.

Zajęcia mają za zadanie zaszczepić chęć udziału w dodatkowych zajęciach ruchowych, zapoznać uczniów z podstawowymi zasadami siatkówki, nauczyć podstawowych technik, zachęcić do współpracowania w większej grupie. Jednym z głównych celów jest również wpajanie dzieciom zasad fair play, podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz porządku i higieny.
W roku 2014 i 2015 oprócz zajęć sportowo – rekreacyjnych, dzieci wzięły udział w rozgrywkach regionalnej ligi minisiatkówki, które prowadzone są przez opiekuna grupy. Na chwilę obecną odbyło się już 12 turniejów ligowych (7 w roku 2014 i 5 w 2015). Zakończenie ligi przewidywane jest na początek czerwca 2016. W rozgrywkach ligowych bierze udział 6 szkół z trenu powiatu krośnieńskiego. Poza tym dziewczynki pierwszy raz brały udział w turnieju Kinder Sport PZPS. Dwójki siatkarskie z kl. IV wystąpiły w trzech turniejach rejonowych, dwie pary wystąpiły w finale wojewódzkim w Przemyślu. Trójki siatkarskie z kl. V rozegrały dwa turnieje rejonowe. Małe siatkarki wystartowały też w sześciu gminnych turniejach dwójek dla klas IV – VI. Poza tym przez cały rok szkolny 2014/2015 prowadzony był plebiscyt na najlepszą młodą siatkarkę – dziewczynki zdobywały punkty poprzez udział w zawodach sportowych. Sukcesy dziewcząt: Dwie pary z kl. IV – udział w finale wojewódzkim Kinder sport – Przemyśl 2015, I i IV miejsce par w turnieju rejonowym w Krośnie w ramach Kinder, obecnie II miejsce w regionalnej lidze minisiatkówki. 

W sumie dziewczynki z GOSiR Jedlicze w 2015 r. wzięły udział w 17 stu turniejach: 6 – ciu na poziomie gminnym, w 5 – ciu na poziomie powiatowym, w 5 – ciu na poziomie rejonowym i 1 wojewódzkim.
Największe sukcesy grupy chłopców to: udział w najpopularniejszym na świecie turnieju siatkarskim drużyn dziecięcych Kinder + Sport. Zawody te rozgrywane są etapowo. W swoim pierwszym starciu po turniejach eliminacyjnych w 2014 roku nasza drużyna zajęła IV miejsce w zawodach finałowych w Rzeszowie. Podczas rozgrywek sekcję reprezentowali: Klekot Bartosz, Wajda Jakub i Janocha Michał. W 2015 roku nasi chłopcy również dotarli do finału wojewódzkiego Kinder + Sport zdobywając V miejsce w czwórkach chłopców. Skład finału 4 drużyny z Rzeszowa (szkółki Resovii) Stalowa Wola i Jedlicze świadczą o wartości sukcesu naszych chłopców. Zawodnikami grającymi w czwórce byli: Tomkiewicz Szymon, Klekot Bartosz, Goleń Bartosz, Góra Kamil, Kania Jakub.
Sekcja może działać dzięki wsparciu Gminy Jedlicze, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu.