Wojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorek w szachach szybkich.

W sobotę 8 czerwca w Krośnie w Zespole Szkół nr 4 odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorek w szachach szybkich. Zawody odbyły się na dystansie 9 rund tempem 15 minut na zawodnika. Rundy kojarzone były systemem szwajcarskim, sędziowali Maciej Woźniak i Marian Lorenc z pomocą sędziów rundowych. Rywalizowało łącznie 261 osób! Najlepszy wynik spośród reprezentantów sekcji GOSiR Jedlicze uzyskał Krzysztof Mastej. W grupie juniorów do 13 lat wywalczył 5 punktów kończąc jako 17 z 37 uczestników.

Wyniki:

Dawid Stasiczak w kategorii juniorów do lat 15 zdobył 4 punkty i uplasował się na 13 miejscu spośród 21 graczy. Warto wspomnieć piękną grę z graczem, który potem okazał się mistrzem województwa.

Wyniki:

W grupie juniorek do lat 11 Martyna Binkowicz i Dominika Stasiczak uzyskały po 2 punkty.

Wyniki:

Krystian Majerski grał w kategorii juniorów do lat 11 i również uzyskał 2 punkty.

Wyniki:

Debiut w imprezie rangi wojewódzkiej zawsze jest trudny, zawodnicy często muszą stawić czoła lepszym rywalom niż na treningach i turniejach lokalnych. Warto cieszyć się z każdego punktu i liczyć, że w następnych latach nasi zawodnicy będą walczyć o miejsca w czołowej dziesiątce. Oby pasja do królewskiej gry i praca wykonywana na treningach przynosiły coraz lepsze efekty.