„Złote dziewczyny” – Mistrzynie Województwa Podkarpackiego Finał Wojewódzki Kinder Sport w 2 – kach siatkarskich

P1320053_0.JPGW dniu 9 czerwca 2018 w hali sportowej w Cmolasie odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Kinder Sport w minisiatkówce dziewcząt dwójek. Do zawodów stanęło 16 najlepszych drużyn z województwa, które uzyskały awans po rozgrywkach rejonowych. W sumie w eliminacjach wojewódzkich wzięło udział 75 drużyn.

Siatkarki rozgrywały spotkania do dwóch wygranych setów, do 11 punktów.
W turnieju wzięły udział również dwie pary dziewcząt z GOSiR Jedlicze. Uzyskały awans po rozgrywkach rejonowych w dwójkach – klasa IV: (Aleksandra Paradysz i Nadia Głowacka) oraz (Maja Głowacka i Zuzanna Karamus). Turniej dla nas zakończył się wspaniałym wynikiem!!! Para Ola Paradysz i Nadia Głowacka – wygrała wszystkie swoje spotkania i została Mistrzem Województwa Podkarpackiego. Dziewczynki będą reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski Kinder Sport w Zabrzu w terminie 5 – 8 lipca
2018 r. Tam spotka się 32 najlepsze drużyny dwójek w Polsce.

Bardzo dobrze zaprezentowała się druga dwójka z Jedlicza : Maja i Zuza, które ostatecznie zajęła wysokie V miejsce i jeden set zadecydował o tym, że nie walczyły
w pierwszej czwórce o medale.

Same zawody sędziowała nam wychowanka GOSiR Jedlicze i obecna podopieczna pani Beaty – Iza Bolanowska, która w tym ośrodku przebywała na zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej Siatkówki rocznika 2004.

W turnieju tym spotkały się bardzo młode zawodniczki, które na co dzień trenują
w klubach, szkółkach siatkarskich, klasach sportowych siatkarskich oraz szkołach mistrzostwa sportowego.

Złoty medal bardzo cieszy i jest ogromnym sukcesem, a także dobrą prognozą na przyszłość. Zwłaszcza, że dziewczynki mają tylko dwa treningi w tygodniu, inne dzieci walczące w finale są już objęte szkoleniem siatkarskim w wymiarze nawet 10-ciu godzin tygodniowo.

Opiekun i trener dziewcząt pani Beata Wosiewicz.

Klasyfikacja końcowa 2 – ki siatkarskie:

I miejsce: SP GOSiR Jedlicze – awans do Mistrzostw Polski

II miejsce SMS V LO Rzeszów – awans do Mistrzostw Polski

III miejsce: KPS Nowa Dęba II

IV miejsce: UKS 15 Przemyśl I

V miejsce: SP Gosirki Jedlicze, Leżajsk, KPS Nowa Dęba I, KPS Nowa Dęba III

IX miejsce: Karpaty Krosno I, MOSiR Dukla, KPS Nowa Dęba VII, SMS V LO II Rzeszów,

XIII miejsce: UKS 15 Przemyśl IV, Leżajsk, UKS Przemyśl VI, UKS Przemyśl III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz dobrego występu na Mistrzostwach Polski.