Ogólnopolski Masowy Turniej Szachowy LZS o „ZŁOTĄ WIEŻĘ” - Frysztak 2020

22 sierpnia 2020 we Frysztaku odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”. Zawody odbyły się na dystansie 7 rund tempem 12 minut na partię +2 sekundy na ruch na zawodnika. Uczestniczyło 12 czteroosobowych drużyn. Dwa pierwsze miejsca były premiowane awansem bezpośrednim do finału krajowego, trzecie miejsce umożliwia występ w zawodach ogólnopolskich z listy rezerwowej.
1. miejsce zajęła drużyna LKSz GCKiP Czarna zdobywając 13 dużych punktów na 14 możliwych;
2. miejsce przypadło LKS SANOVIA Lesko z wynikiem 11 pkt;
3. miejsce zdobył zespół KGL SZAROTKA Wadowice Górne z 9pkt.
Drużynę GOSiR Jedlicze tworzyli:
Leszek Wiśniowski, Krzysztof Mastej, Dawid Stasiczak, Anna Woźniak.
Nasz zespół zdobył 6pkt i uplasował się na 9 miejscu. Drużyna sprawiła sporą niespodziankę pokonując w bezpośrednim starciu zespół Tsz SKOCZEK II Sedziszów Młp., jednak w walce o 8 miejsce ustąpiła przeciwnikom w małych punktach.
Najlepiej zaprezentował się Krzysiek, który na drugiej szachownicy uzyskał 5 wynik i zdobył 4,5 z 7 pkt.