Wyścig „Solidarności i Olimpijczyków”

W wyścigu „Solidarności i Olimpijczyków”, który 10 września br. przejechał ulicami Gminy Jedlicze wystartowało 137 zawodników. Kolarze mieli oni do pokonania dystans o długości ponad 160 kilometrów, prowadzący z Krosna do Nowego Sącza. W Jedliczu zaplanowano pierwszą lotną premią, którą przy głośnym dopingu zgromadzonych na trasie licznych kibiców pierwszy pokonał Szymon Tracz z CCC Development Team. Zwycięzcą drugiego etapu  został niemiecki kolarz Michel Aschenbrenner (P&S Metalltechnik), a Stanisław Aniołkowski  (CCC Development Team ) zajął drugie miejsce i po podliczeniu bonifikat to on założył żółtą  koszulkę lidera. Na trzecim miejscu uplasował się Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team). Wyścig zaliczany do największych wydarzeń w kraju odbywa się już po raz trzydziesty pierwszy, upamiętniając wielki ruch społeczny Solidarności, który odegrał historyczną rolę w najnowszych dziejach Polski oraz walce Polaków o wolność.