KOLEJNE SUKCESY KOLARZY SEKCJI GOSiR JEDLICZE TEAM!

Miniony weekend obfitował w organizację licznych zawodów w kolarstwie górskim, w których oczywiście nie zabrakło naszych reprezentantów.

SARA BODKOWSKA I JAKUB PÓŁCHŁOPEK WICEMISTRZAMI PUCHARU POLSKI XCO.

Trzecia, finałowa edycja najbardziej wymagającego cyklu zawodów w kolarstwie górskim w Polsce odbyła się w minioną niedzielę 13.09.2020r. w Wałbrzychu. W tym roku zawody wpisane zostały w międzynarodowym kalendarzu unii kolarskiej UCI jako wysoka kategoria C3, co zdecydowało że na liście startujących znalazły się krajowe i zagraniczne gwiazdy kolarstwa górskiego. Wśród nich przedstawiciele działającej przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji sekcji JEDLICZE TEAM – Sara Bodkowska i Jakub Półchłopek. Trudność trasy zawodów ustalona została na najwyższym poziomie. Strome wjazdy, najeżone kamieniami i korzeniami zjazdy, liczne przeszkody oraz ogromna konkurencja w postaci najlepszych zawodników tej dyscypliny olimpijskiej stanowiły tego dnia dla Sary i Kuby ogromne wyzwanie. Należy wspomnieć, że jeszcze w sobotę startowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików odnosząc indywidualne i sztafetowe sukcesy.

Pomimo zmęczenia spowodowanego sobotnią rywalizacją oraz wielogodzinną podróżą do późnych godzin nocnych, oboje o godzinie 10 następnego dnia rano stają na starcie wśród najlepszych kolarzy tej kategorii wiekowej w Polsce. Ich start kończy się wspaniałym sukcesem. Sara Bodkowska w swoim wyścigu plasuje się na 3 miejscu, co w ostatecznie pozwoliło jej ukończyć klasyfikację generalną na bardzo wysokim 2 miejscu. Natomiast Jakub Półchłopek podobnie jak koleżanka, kończy swój wyścig na 3 miejscu i on również w klasyfikacji generalnej po trzech startach plasuje się na świetnym 2 miejscu.

Długa, ciężka i wieloletnia praca przynosi im wybitne wyniki, za co należą się im oraz wszystkim zaangażowanym osobom wielkie gratulacje.

SREBRNE” MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW MTB 2020

12 września 2020 r. na trasach w Bóbrce koło Dukli odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików MTB. W zawodach świetnie spisali się nasi reprezentanci. Sara Bodkowska, zajmując drugie miejsce została wicemistrzynią mistrzostw w kategorii młodziczka, natomiast ogromnego pecha miał Jakub Półchłopek, który ze względu na defekt roweru przez ostatnie 500 metrów biegł prowadząc rower, a i tak mimo to zajął trzecie miejsce, tym samym został brązowym medalistą mistrzostw w kategorii młodzik. Nieźle, w tej kategorii spisali się pozostali nasi zawodnicy. Na 24 startujących uplasowali się na następujących pozycjach:

Dominik Omachel – 12 miejsce

Bartosz Gancarz – 13 miejsce

Wiktor Jeż – 18 miejsce

W kategorii sztafety mieszane, wśród 7 startujących drużyn, nasza sztafeta w składzie: Sara Bodkowska i Jakub Półchłopek, kończy zawody na drugim miejscu – odbierając już drugi w tym dniu srebrny medal oraz zaszczytny tytuł wicemistrzów mistrzostw młodzików.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw - drużyna GOSiR Jedlicze Team, na 7 sklasyfikowanych klubów zajęła bardzo wysokie drugie miejsce z dorobkiem 9 punktów.

W klasyfikacji województw – województwo podkarpackie zajęło 2 miejsce, na które w znacznej mierze przyczyniły się przede wszystkim wyniki naszych zawodników. Świadczy o tym fakt, że na 19 łącznie zdobytych punktów nasi zawodnicy zdobyli 9!

IV RUNDA - PODKARPACKA LIGA ROWEROWA W FORMULE XC

Bardzo dobre wyniki, na tych samych trasach, na których dzień wcześniej rywalizowali zawodnicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików odnotowali nasi reprezentanci w IV Rundzie Podkarpackiej Ligi Rowerowej, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach: